1 2019 lexus concept lf30 gallery 1

LEXUS NAUJIENOS

2020 ŽENEVOS AUTOMOBILIŲ PARODA – KĄ BŪTUMĘ IŠVYDĘ?

Lexus pristato savo elektrifikacijos viziją

  • „Lexus Electrified“ elektrifikacijos strategija užtikrins neprilygstamas ir džiugias vairuotojų patirtis.
  • Naujasis „LF-30 Electrified“ įkūnija Lexus elektrifikacijos viziją.
  • Futuristinis eksterjeras „Lexus Electrified“ transporto priemones priartina prie 2030 m.
  • Inovatyvus interjeras, autonominio vairavimo technologijos, naujai suprojektuotas salonas ir kita.
  • Elektriniai varikliai visuose keturiuose ratuose, „Steer-by-Wire“ sistema ir patobulinta laikysenos kontrolė suteikia vairuotojui išskirtinę ir dinamišką vairavimo patirtį.
Toliau stengiantis į vairuotojų kasdienybę įnešti naujovių ir nuostabių įspūdžių, Lexus pristato būsimos elektrifikuotų transporto priemonių kartos viziją „Lexus Electrified“.
Nuo pat prekės ženklo sukūrimo 1989 m., Lexus stengėsi klientams pristatyti novatoriškus gaminius ir patirtis. Nuo RX 400h modelio pristatymo 2005 m., prekės ženklas pirmavo pasaulyje kaip elektrifikacijos technologijų pradininkas. Tai padėjo užtikrinti puikias Lexus hibridinių transporto priemonių veikimo ypatybes.

„Lexus Electrified“ strategija nukreipta į nuolatinį automobilių eksploatacinių savybių, valdymo ir vairavimo patirties gerinimą. Siekiant patirtis kelyje padaryti kuo malonesnėmis, Lexus nuolat vysto integruotą variklio valdymo technologiją, skirtą patobulintai kelio laikysenos kontrolei ir kitas elektrifikavimo technologijas, kad toliau gerintų vairavimo patirtis ir iš esmės pakeistų prabangių ateities transporto priemonių konceptą. Siekiant šio tikslo, Lexus pasitelkia patirtį, įgytą kuriant hibridinius modelius. „Lexus Electrified“ technologijos atskleidžia integruotos pavaros, vairo mechanizmo, pakabos bei stabdžių valdymo sistemos potencialą. Šių technologijų pagalba galima kontroliuoti varomąją jėgą ir užtikrinti automobilio stabilumą bet kokiomis vairavimo sąlygomis.

Lexus nuolat kuria įvairias naujoves ir tai įrodo 2020 m. vairuotojams pristatydamas savo pirmąjį visiškai elektra varomą automobilį UX 300e. Lexus planuoja išplėsti savo elektrifikuotų transporto priemonių asortimentą dar labiau – šio dešimtmečio pradžioje pristatysime savo pirmąjį įkraunamą hibridinį automobilį ir naują visiškai elektra varomų automobilių platformą.
Išskirtiniai Lexus LF-30 bruožai

Naujasis LF-30 įkūnija Lexus elektrifikacijos viziją

Stilinga šio modelio išorė suteikia futuristinį įvaizdį, o modernus interjeras ir naujausios technologijos atskleidžia savitą Lexus pasaulėžiūrą.

Našumu grindžiami elektrifikuoti komponentai leidžia Lexus naujausioms technologijoms pirmauti kuriant hibridinių automobilių sistemas. Kitaip nei įprastuose automobiliuose, tikslus elektrinio variklio valdymas suteikia galimybę akimirksniu pakeisti transporto priemonės dinamiką.

Be to, LF-30 naudoja daugybę pažangių technologijų, pristato naujos koncepcijos kabiną, į žmogų orientuoto dizaino filosofiją ir „Steer-by-Wire“ sistemą.

Futuristinis eksterjeras elektrifikuotas Lexus transporto priemones priartina prie 2030 m.

Lexus priėmė iššūkį vizualiai perteikti unikalią elektrifikuotojo modelio LF-30 energijos tėkmę. Automobilis varomas ratuose esančiais varikliais, tad originali jo forma vizualiai išreiškia energijos tėkmę: kėbulo ir ratų sinergija perteikia energiją, keliaujančią salono ir vairuotojo link ir galų gale persikeliančią ant kelio.

Elegantiškas priekinės kėbulo dalies dizainas transformuojasi į linijinį ir aštrų dizainą galinėje automobilio dalyje. Priekiniai sparno formos ir galiniai aštrių linijų žibintai bei šoninės oro įleidimo angos užtikrina ne tik puikią aerodinamiką ir greitą aušinimą, bet ir stilingumą su funkcionalumu.

Priekinės automobilio dalies spalva ir liuminescenciniai raštai padeda atskirti įprastą ir autonominį transporto priemonės naudojimo režimą. Išorinė Voltaic Sky spalva yra padengta specialia metalo dalelių kompozito danga, o mėlynai-žalias atspalvis suteikia išskirtinės kokybės įspūdį. Lengvai reguliuojamas šoninių langų skaidrumas suteikia keleiviams galimybę matyti aplinką plačiu diapazonu ir užtikrina privatumo jausmą nakties metu ar kitose situacijose.

Inovatyvus interjeras, autonominio vairavimo technologijos, naujai suprojektuotas salonas ir kita

Dizaineriai automobilio saloną suprojektavo remiantis naująja Tazuna filosofija, įkvėpti galimybės vienų vadelių pagalba pasiekti optimalų ryšį tarp raitelio ir jo žirgo. Ant automobilio vairo esantys jungikliai ir projekcinis ekranas užtikrina ypatingą funkcionalumo lygį – vairuotojui sukuriama patogi erdvė, kuri leidžia sukoncentruoti dėmesį į vairavimą ir patogiai naudotis kitomis funkcijomis, tokiomis kaip navigacija, garso sistema ir panašiai.

LF-30 interjeras suteikia komforto jausmą ne tik vairuotojui, bet ir keleiviams. Tazuna filosofijos konceptą atspindinčiame salone integruoti naujausios kartos sąsajos įtaisai, tokie kaip valdymas gestais ir išplėstinės realybės technologijos. Erdvus salonas ir priekinės keleivio sėdynės priverčia jaustis tartum keliaujant pirmąja lėktuvo klase. Galinės sėdynės prisitaiko prie keleivio formų, o skirtingos funkcijos ir kelionės režimai padeda atsipalaiduoti mėgautis kelione.

Mark Levinson® garso sistema suteikia nuostabias muzikos klausymosi patirtis, o minutinis garsiakalbių valdymas ir galvos atlošuose įmontuoti garsiakalbiai sukuria idealias akustines erdves ir suteikia galimybę maloniai klausytis muzikos ne tik vairuotojui, bet ir keleiviams.

Stikliniame stoge, virš galinių automobilio sėdynių, įmontuotas balsu ir gestais valdomas SkyGate ekranas, kuriame išplėstinės realybės pagalba pateikiama įvairi informacija ir vaizdai, pavyzdžiui, žvaigždėtas dangus, keleivių mėgstama vaizdo medžiaga ar netgi navigacija.

Išskirtinio dizaino interjeras įkūnija šiuolaikinės prabangos standartus. Interjero apdailai naudojamos tvarios ir aplinkai draugiškos medžiagos: grindims ir vairui naudojama japoniškas degintas kedras Yakisugi, o plisuotų durelių apdailai naudojamas iš perdirbto metalo pagamintas pluoštas. Šie sprendimai išskiria Lexus iš kitų prekės ženklų ir atskleidžia novatorišką dvasią.

        3 2019 lexus concept lf30 gallery 1
Elektriniai varikliai visuose keturiuose ratuose, „Steer-by-Wire“ sistema ir patobulinta laikysenos kontrolė suteikia vairuotojui išskirtinę ir dinamišką vairavimo patirtį

Siekiant iš esmės palengvinti automobilių valdymą, LF-30 modelyje naudojama ne tik pažangios kelio laikysenos kontrolė, bet ir daugybė kitų moderniausių technologijų. Kiekviename iš keturių ratų integruoti elektriniai varikliai ir mažos akumuliatoriaus sąnaudos leidžia geriau suvaldyti inerciją ir padidina vairavimo našumą.

Integruota variklio valdymo technologija reguliuoja galią, gaunamą iš elektrinių variklių didelio sukimo momento, kad automobilio laikysena kelyje atitiktų žmogaus pojūčius. Visiškai nepriklausomas priekinių ir galinių ratų valdymas leidžia atitinkamai valdyti priekinius, galinius ir visus ratus iš karto, priklausomai nuo vairavimo situacijos. Kompaktiški ir lengvi varančiosios galios agregatai išplečia transporto priemonės galimybes ir padeda mėgautis kelione nepaisant kelio dangos ar važiavimo sąlygų, užtikrinat aukščiausią komfortą, veiksmingumą, saugumą ir pasitikėjimą.

Pabrėžiant patobulintą laikysenos kelyje valdymą, kaip pagrindinį „Lexus Electrified“ vizijos elementą, Lexus ketina plačiai pritaikyti šią technologiją visoje savo elektrifikuotų transporto priemonių serijoje.

Dėl „Steer-by-Wire“ sistemos, automobilio valdymas atliekant posūkius daug lengvesnis ir suteikia daug tikslesnį vairavimo pojūtį, tiksliai suderintą su vairuotojo ketinimais. Įjungus autonominio vairavimo režimą, vairo valdiklio pozicija gali būti keičiama.

Kaip naujos kartos elektrinis automobilis, LF-30 naudoja bevielio įkrovimo technologiją, kuri palengvina kasdienį įkrovimą. Dirbtiniu intelektu pagrįstas energijos valdymas padeda optimaliai paskirstyti energiją tiek transporto priemonėje, tiek namuose bei valdyti įkrovimą, priklausomai nuo vairuotojo darbotvarkės.

Dirbtinio intelekto technologija atpažįsta keleivių balsus, naudoja ir saugo asmeninę informaciją bei asistuoja kelionės metu. Ši technologija padeda reguliuoti oro temperatūrą ir garsą, palengvina navigacijos maršrutų ir kelionės tikslo taškų nustatymą, netgi teikia detalią informaciją bei pasiūlymus apie vietovę į ją atvykus. Dirbtinis intelektas taip pat supranta vairuotojo pageidavimus ir padeda realiu laiku valdyti pakabos ir pavarų parametrus, atsižvelgiant į važiavimo sąlygas.

LF-30 taip pat turi „Lexus Airporter“ dronų technologijos palaikymo priemonę. Naudodamas autonominį valdymą, „Lexus Airporter“ gali atlikti tokias užduotis, kaip savarankiškai gabenti bagažą nuo namų durų iki transporto priemonės bagažo skyriaus.

Remiantis naujausia „Lexus Teammate“ autonominio vairavimo technologijos idėja, LF-30 turi pažangius „Chauffeur“ ir „Guardian“ vairavimo palaikymo režimus. Autonominio vairavimo metu, naudodamiesi pažangia kelio laikysenos kontrolės technologija, keleiviai gali mėgautis komfortu ir ramybe. Be to, ypatingo komforto suteikia autonominio parkavimo ir paėmimo „nuo durų“ funkcijos.
Lexus LF-30 pagrindinės specifikacijos

Ilgis (mm) 5,090
Plotis (mm) 1,995
Aukštis (mm) 1,600
Važiuoklės bazė (mm) 3,200
Svoris (kg) 2,400
Nuvažiuojamas atstumas [WLTP] (km) 500
Akumuliatoriaus talpa (kWh) 110
Įkrovimo greitis (kW) 150
Pagreitėjimas iki 100 km/h (s) 3.8
Maksimalus greitis (km/h) 200
Maksimali galia (kW) / maksimalios apsukos (Nm) 400/700