LEXUS NAUJIENOS

LEXUS PRISTATO PIRMĄ PASAULYJE TATUIRUOTĄ AUTOMOBILĮ

Pirmasis pasaulyje tatuiruotas automobilis atspindi Japonijos estetikos ir meistriškumo tradicijas. Šio išskirtinio kompaktiškojo visureigio Lexus UX įvaizdį sukūrė ir įgyvendino viena žymiausių tatuiruočių meistrų Claudia De Sabe.

Šio išskirtinio kompaktiškojo visureigio Lexus UX įvaizdį sukūrė ir įgyvendino viena žymiausių tatuiruočių meistrų Claudia De Sabe.
Naudodama „Dremel“ gręžimo įrankį, Claudia ant balto automobilio sukūrė Koi karpio, kuris tradiciniame Japnijos mene reiškia sėkmę ir atkaklumą, atvaizdą.
Pirmiausia Claudia gręžimo įrankiu pašalino dažų sluoksnį ir atidengė po juo esantį metalą. Taip buvo sukurtas itin sudėtingas piešinys, ant kurio menininkė teptuku užtepė ryškiaspalvius automobilių dažus. Kad išryškintų kūrinio detales ir sustiprintų jo 3D efektą, Claudia taip pat panaudojo plonus aukso lakštus, o proceso pabaigoje visas automobilis buvo padengtas apsauginiu lako sluoksniu.
        Lexus tattoo side01
Visas darbas nuo pirmųjų eskizų iki „ištatuiruoto“ piešinio truko pusę metų ir pareikalavo daug fizinių pastangų. Skirtingai nuo žmogaus odos tatuiravimo, procesą taip pat sunkino tai, kad mašinos negalima apsukti ar apversti taip, kad dirbti būtų patogiau. Be to, nedideles klaidas ištaisyti ant žmogaus kūno yra nesudėtinga, tačiau automobilio „graviravimas“ turi būti atliktas itin tiksliai.
Ištatuiruotasis UX modelis nėra skirtas pardavimui, bet spėjama, kad jo kaina galėtų siekti daugiau nei 130 000 eurų.
Pirmą kartą kurdama piešinį ant metalo, o ne ant žmogaus odos, Claudia susidūrė tiek su panašumais, tiek su naujais iššūkiais.
„Tatuiruojant žmogų reikia galvoti apie po oda esančius raumenis ir audinius, o puošiant automobilį - apie jo rėmą ir besikeičiančią jo formą“, – pasakojo menininkė, kurios vyras Yutaro šiame procese buvo jos padėjėju.
„Man labai patiko dirbti su Lexus UX dėl aptakios šio automobilio formos ir gražių linijų, kurios puikiai tiko mano sukurtam įvaizdžiui įgyvendinti“, – džiaugėsi viena iš tatuiruočių studijos „Red Point“ Londone įkūrėjų.
        Lexus claudia portrait
Šiuo projektu siekiama pagerbti Japonijos Takumi amatininkų meistriškumą, kuris pasitelkiamas kiekvieno Lexus automobilio kūrimui. Jame atsispindi daugiametė patirtis, tradicinė japoniška estetika, net tam tikri šios šalies architektūros elementai.