LEXUS NAUJIENOS

PRABANGUSIS LEXUS ES SEDANAS SU SKAITMENINIAIS ŠONINIO VAIZDO MONITORIAIS JAU PREKYBOJE

 • Įprasti automobilio veidrodėliai keičiami į aukštos raiškos skaitmenines kameras, kurios vaizdą realiu laiku pateikia transporto priemonės viduje esančiuose monitoriuose.
 • Kameros yra apsaugotos nuo lietaus, sniego ir purvo, tad technologija užtikrins aiškų vaizdą visomis vairavimo sąlygomis.
 • Įjungus posūkio signalą arba atbulinės eigos pavarą, skaitmeniniai šoninio vaizdo monitoriai automatiškai pateikia išplėstą teritorijos vaizdą, pašalindami nematomą zoną ir taip padėdami atlikti saugesnius vairavimo manevrus.
 • Bus galima įsigyti nuo 2020 m. gruodžio mėn.
Lexus tesi savo pažadą klientams ir pristato pažangias technologijas dar aukštesniam saugumo ir patogumo lygiui palaikyti – skaitmeninius hibridinio sedano ES 300h šoninio vaizdo monitorius.
Naujoji sistema įprastus durelių veidrodėlius pakeičia kompaktiškomis, aukštos raiškos kameromis, kurios vaizdą perkelia į automobilyje esančius monitorius. Technologija visomis važiavimo sąlygomis leidžia daug geriau matyti galinį ir šoninį vaizdą. Tai sumažina ar net visiškai panaikina nematomas zonas ir padidina matymo lauką važiuojant atgaline rida ar atliekant posūkį.
ERGONOMIŠKAS DIZAINAS

Ergonomiškas skaitmeninių veidrodžių sistemos dizainas leidžia vairuotojui matyti vaizdą aplink automobilį, kuo mažiau sukiojant galvą, o tai atitinka Lexus tikslą sumažinti vairuotojo darbo krūvį. Du penkių colių (12,7 cm) įstrižainės monitoriai yra išdėstyti priekinių statramsčių apačioje, įprastų veidrodėlių aukštyje, todėl jie patenka į vairuotojui įprastą matymo lauką. Tai reiškia, kad vairuotojui nereikia iš esmės keisti savo įpročių.

Kamerų korpusai – aptakūs ir aerodinamiški. Būdamos mažesnės už durelių veidrodėlius kameros sumažina vėjo keliamą triukšmą ir nekliudo stebėti priekinio vaizdo.

* Norėdami gauti daugiau informacijos apie prekės prieinamumą, susisiekite su vietine Lexus atstovybe.

Įrenginiai turi įmontuotus šildytuvus, o tai jiems neleidžia aprasoti ar užšalti. Kameros įmontuotos taip, kad būtų apsaugotos nuo lietaus, sniego ar purvo, o prireikus vairuotojas gali įjungti valymo funkciją, kuri užtikrins aiškiai matomą vaizdą.
Sistema taip pat turi liuminescencijos jutiklį, kuris naktinio vairavimo metu automatiškai prafiltruoja kitų transporto priemonių skleidžiamą žibintų šviesą ir taip suteikia vairuotojui galimybę daug aiškiau matyti galinį vaizdą.
    2 2020 lexus es gallery digital mirror 07
PRAPLĖSTAS MATYMO LAUKAS

Kai vairuotojas įjungia posūkio signalą arba atbulinės eigos pavarą, skaitmeniniai šoninio vaizdo monitoriai automatiškai pateikia išplėstą teritorijos vaizdą, pašalindami nematomas zonas ir taip padėdami atlikti saugesnius vairavimo manevrus. Piktograma ekrano kampe įspėja vairuotoją apie pasikeitusį vaizdo rodymo rakursą. Atlikus posūkį, persirikiavus ar baigus parkuotis, sistema automatiškai grįžta į standartinę būseną. Vairuotojas taip pat turi galimybę valdyti sistemą rankiniu būdu.

Sistemą galima reguliuoti naudojantis vairuotojo durelių skydelio valdikliais, panašiais į įprastus veidrodėlių valdiklius. Meniu funkcija leidžia reguliuoti sistemos nustatymus, įskaitant ryškumą ir automatinį kamerų įtraukimą, kai automobilis pastatomas. Be to, į komplektą įtraukta ir nematomų zonų stebėjimo sistema.
AUTOMATINĖS ORIENTACINĖS LINIJOS
    3 2020 lexus es gallery digital mirror 02

Skaitmeninė šoninio vaizdo stebėjimo sistema taip pat padeda vairuotojui saugiai manevruoti automobilį tiek kelyje, tiek stovėjimo aikštelėje, į pateikiamą vaizdą įtraukiant orientacines linijas.

Statant automobilį, linijos žymi 20 ir 50 cm atstumus nuo galinio buferio ir 50 cm atstumus nuo kiekvienos automobilio pusės. Jos matomos tiesioginiame vaizde ir ekrano piktogramoje, vaizduojančioje automobilio padėtį iš viršaus.

Kai važiuojama iki 70 kilometrų per valandą greičiu, technologija vairuotojui padeda įvertinti saugų atstumą iki kitų eismo dalyvių, nurodant orientacines linijas, indikuojančias 5, 10 ir 15 metrų atstumus kelyje, o važiuojant didesniu nei 70 kilometrų per valandą greičiu, nurodomi atstumai yra 5, 10, 15 ir 30 metrų.