2017 lda mentor hero

LEXUS DIZAINO APDOVANOJIMŲ KURATORIAI

NERI IR HU, architektai ir plataus profilio dizaineriai

Lyndon Neri ir Rossana Hu, Šanchajuje įkūrę Neri & Hu Design and Research studiją, dirba prie įvairių projektų visame pasaulyje, kurie apima skirtingas dizaino disciplinas, kurdami naują architektūros paradigmą. 2014 m. Neri ir Hu pelnė Wallpaper* žurnalo „Metų dizainerio“ titulą. 2013 m. jie pateko į JAV žurnalo Interior Design Šlovės galeriją. Neri ir Hu yra tvirtai įsitikinę, jog tyrinėjimas yra dizaino pagrindas, nes kiekvienas projektas iškelia unikalių kontekstinių klausimų. Neri ir Hu teikia architektūros, interjero kūrimo, pagrindinių planų rengimo, grafinio ir pramoninio dizaino paslaugas. Jų tvirtinimu, su statybomis susijusios šiuolaikinės problemos peržengia tradicinės architektūros ribas. Imdamiesi naujo projekto, Neri ir Hu netaiko iš anksto parengtų šablonų. Jų darbas yra pagrįstas dinamiška patirties, detalių, medžiagų, formų ir šviesos sąveika.

    2017 lda mentor neri hu

MAX LAMB, dizaineris

Max Lamb savo darbuose žaismingai panaudoja tradicinius darbinės kaimo aplinkos vaizdinius – pajūris tampa liejykla, karjeras dirbtuve, nukirsti Čatsverto dvaro kukmedžiai – objektu ir darbine medžiaga. Menininką ne mažiau žavi ir miestas. Jis geba adaptuoti įvairias aplinkas ir pajusti jų savitumą. Iš tokios pajautos gimsta unikalus, konkrečiam laikui ir vietai būdingas dizainas. Max neapsiriboja viena medžiaga ar procesu ir nesistengia dizainu išspręsti problemų. Jam įdomiau tyrinėti medžiagą ir atskleisti prigimtines jos savybes bei grožį. Dizaineris naudoja aukštąsias ir paprastas technologijas, pats kuria ir gamina savo darbus, kartais kreipdamasis pagalbos į liejyklas ir gamyklas, kai įgyvendinamas didesnio masto arba sudėtingesnis projektas. Tačiau jis visuomet yra ištikimas savo principams – pagarbiai elgiasi su medžiaga ir procesu, suvokia žmogaus galimybes ir jo ribotumą.

    2017 lda mentor max lamb

ELENA MANFERDINI, dizainerė ir architektė

Elena Manferdini yra Manferdini ateljė ir biurų Venecijoje (Kalifornija) įkūrėja bei savininkė. Ji yra įgyvendinusi ne vieną dizaino, meno ir architektūros projektą JAV, Europoje ir Azijoje. Iš šių darbų minėtinas ir Šiuolaikinio meno muziejaus paviljonas Los Andžele. Jos įmonė bendradarbiavo su garsiomis pasaulinio lygio kompanijomis, tarp jų ir su Swarovski bei Sephora. Dizainerės darbai ne kartą buvo publikuojami prestižiniuose leidiniuose, tokiuose kaip Elle, Vogue ir New York Times. Šiuo metu Elena vadovauja Pietų Kalifornijos architektūros instituto katedrai, rengia tarptautinio masto parodas ir visame pasaulyje skaito paskaitas – Masačiusetso technologijos institute, Prinstono, Činghua ir Bauhaus universitetuose. 2013 m. ji gavo COLA stipendiją, kuri skiriama originalius meno kūrinius kuriantiems menininkams paremti. 2011 m. Elena gavo prestižinę metinę United States Artists (JAV) stipendiją. Tais pačiais metais Alessi užsakymu dizainerės sukurtas darbas Blossom pelnė Good Design Award apdovanojimą.

    2017 lda mentor elena manferdini

SNARKITECTURE, dailininkai ir architektai

2008 m. Daniel Arsham ir Alex Mustonen įkūrė Snarkitecture studiją. Ji užsiima eksperimentine veikla, mėgindama susieti dailės ir architektūros sritis ir pasinaudoti jų abiejų teikiamomis galimybėmis. Dailės ir architektūros simbioze jie susidomėjo dar studijų metais, kai abu mokėsi Cooper Union koledže Niujorke. Pirmasis jų įgyvendintas projektas buvo užsakytas Dior Homme. Snarkitecture studija pavadinta Lewis Carroll absurdo eilėraščio „Snarko medžioklė“ motyvais. Ji užsiima ilgalaikiais stambių architektūrinių ir funkcionalių objektų projektais, ieškodama naujų kūrybinių sprendimų. Daniel ir Alex sukurti darbai leidžia žmonėms tiesiogiai įsilieti į aplinką. Suteikdama pažįstamiems daiktams neįprastą pavidalą, Snarkitecture išgauna netikėtus architektūrinius sprendimus.

    2017 lda mentor snarkitecture