2017 lda judges hero

2017 M. LEXUS DIZAINO APDOVANOJIMŲ KONKURSO VERTINIMO KOMISIJA

PAOLA ANTONELLI, kuratorė

1994 m. pradėjo dirbti Niujorko modernaus meno muziejuje (MoMA). Dabar ji yra Architektūros ir dizaino departamento vyriausioji kuratorė, taip pat MoMA tyrimų ir plėtros direktorė. Paola skaitė paskaitas TED, Pasaulio ekonomikos forume Davose ir keliose kitose tarptautinėse konferencijose. Ji siekia, kad žmonės suvoktų dizaino svarbą ir visapusiškai pripažintų jo teigiamą įtaką. Šiuo metu ji dalyvauja keliuose šiuolaikinio dizaino šou projektuose ir rengia knygą „States of Design“ („Dizaino būviai“) apie šiandien egzistuojančių dizaino sričių įvairovę.

2017 lda judges paola antontelli

ARIC CHEN, kuratorius

Aric Chen yra šiuo metu statomo naujojo vizualinės kultūros M+ muziejaus West Kowloon kultūriniame rajone Honkonge vyriausiasis dizaino ir architektūros kuratorius. Prieš užimdamas šias pareigas, jis dirbo Pekino dizaino savaitės kūrybiniu direktoriumi, sėkmingai atgaivindamas renginį 2011 ir 2012 m. A. Chen kuravo ir organizavo daug parodų ir projektų muziejuose, bienalėse ir kituose tarptautinio masto renginiuose. Be to, jis turi daug publikacijų dizaino tema The New York Times, Monocle, Architectural Record ir PIN-UP leidiniuose.

    2017 lda judges aric chen

TOYO ITO, architektas

1965 m. baigė Tokijo universiteto Architektūros fakultetą. Pagrindiniai jo darbai: Sendajaus mediateka, Tamos menų universiteto biblioteka, Hačiodžis, Taivano universitetas, Socialinių mokslų kolegija (Taivanas / Kinijos Respublika), kultūros centras Minna no Mori Gifu Media Cosmos ir kt. Įgyvendinami projektai: Nacionalinis Taichungo teatras (Taivanas / Kinijos Respublika), sporto parkas ir stadionas Aomorio prefektūroje bei keletas kitų. Iš daugybės jo pelnytų titulų minėtina Japonijos architektūros instituto premija, apdovanojimas „Auksinis liūtas“ Venecijos meno bienalėje, Karališkojo britų architektūros instituto skirtas Karališkasis aukso medalis ir Pritzkerio architektūros premija.

    2017 lda judges toyo ito

BIRGIT LOHMANN, designboom svetainės vyriausioji redaktorė

Gimė Hamburge. Florencijoje studijavo pramoninį dizainą, o po studijų išvyko į Milaną. Čia ji gyvena ir dirba nuo 1987 m. Dirbo dizainere ir produktų plėtojimo vadybininke įvairiems italų architektams ir profesionaliems dizaineriams. Birgit Lohmann taip pat dirbo dizaino istorike teisingumo departamentuose ir tarptautiniuose aukcionų namuose. Kaip tyrėja ir lektorė daugelyje prestižinių tarptautinių universitetų ji vedė seminarus pramoninio dizaino tema. 1999 m. ji tapo viena designboom svetainės įkūrėjų. Šiuo metu Birgit yra šios svetainės vyriausioji redaktorė, edukacinės programos vadovė ir tarptautinių parodų kuratorė.

    2017 lda judges birgit lohmann

ALICE RAWSTHORN, dizaino kritikė

Alice Rawsthorn rašo straipsnius dizaino tema International New York Times ir turi savo skiltį Frieze žurnale. Savo naujausioje knygoje „Hello World: Where Design Meets Life“ („Sveikas, pasauli: kai dizainas susitinka su gyvenimu“) ji tyrinėja dizaino įtaką žmonių gyvenimui praeityje, dabartyje ir ateityje. Ji skaito pranešimus apie dizainą pasaulinio masto renginiuose, tarp jų TED ir kasmet Šveicarijos kalnų kurorte Davose vykstančiame Pasaulio ekonomikos forume. Londone gyvenanti Alice yra Chisenhale galerijos ir šiuolaikinių šokių grupės Michael Clark Company patikėtinių tarybos pirmininkė, taip pat Whitechapel galerijos patikėtinė. Už nuopelnus dizaino ir menų srityje jai įteiktas Britų imperijos ordinas (OBE).

    2017 lda judges alice rawsthorn

YOSHIHIRO SAWA, kuratorius

Yoshihiro Sawa studijavo Kijoto technikos institute ir įgijo bakalauro laipsnį inžinerijos bei dizaino srityje. 1980 m. pradėjo dirbti Toyota Motor Corporation ir ėjo įvairias su dizainu susijusias pareigas, tarp jų ir pasaulinio dizaino vadovo Planavimo skyriuje. 2016 m. balandžio mėn. jis tapo Lexus International vykdomuoju viceprezidentu.

    2017 lda judges yoshihiro sawa