2017 lda finalists thumb

PASKELBTI 2017 M. LEXUS DIZAINO APDOVANOJIMŲ KONKURSO FINALININKAI

Lexus International paskelbė dvylika 2017 m. Lexus Dizaino Apdovanojimų konkurso finalininkų. 2013 m. Lexus pradėtas rengti tarptautinis dizaino konkursas, kuriuo siekiama skatinti idėjas, galinčias pasitarnauti kuriant geresnę ateitį, ir kartu paremti perspektyvius dizainerius bei menininkus iš visų pasaulio šalių, mini jau penktąjį jubiliejų. Paraiškas dalyvauti 2017 m. Lexus Dizaino Apdovanojimų konkurse pateikė 1152 kūrėjai iš 63 šalių. Šio sezono tema – „Ir kartu“ (Yet).
Lexus inovatyvius sprendimus inspiruojanti koncepcija IR KARTU yra ypač tinkama penktajam šio Lexus konkurso sezonui. Ji skatina mus ieškoti sinergijos tarp iš pirmo žvilgsnio nesuderinamų elementų, pavyzdžiui, tarp erdvumo ir aerodinamiškumo. Koncepcija „Ir kartu“ padeda harmoningai sujungti priešingybes ir išplėsti šiuolaikinio dizaino bei technologijų ribas, atverdama pasauliui netikėtas naujas galimybes.
2016 m. lapkritį susirinkusi konkurso vertinimo komisija, sudaryta iš pasaulinio garso dizainerių ir kuratorių dizaino srityje, peržiūrėjo konkurso dalyvių paraiškas. Po kruopštaus dalyvių darbų įvertinimo ir ilgų svarstymų komisija galiausiai išrinko 12 finalininkų.
Iš šių 12 konkurso finalininkų buvo atrinkti keturi autoriai, kuriems bus suteikta galimybė sukurti savo darbų prototipus, talkinant pasaulinio masto kūrėjams.
Siekdami padėti keturiems finalininkams realizuoti savo idėjas, 2017 m. Lexus Dizaino Apdovanojimų rengėjai pakvietė keturis garsius kuratorius dizaino srityje: architektus ir tarpdisciplininius dizainerius Neri ir Hu, dizainerį Max Lamb, dizainerę ir architektę Elena Manferdini bei dailininkų ir architektų duetą Snarkitecture. Visi šie kuratoriai padėjo ir praėjusių metų konkurso finalininkams.
Keturių finalininkų projektų prototipai bus demonstruojami Lexus parodoje šių metų Milano dizaino savaitės metu. Kartu su jais bus pristatyti ir likusių aštuonių konkurso finalininkų darbai. Renginys vyks nuo balandžio 3 d. (spaudos konferencija ir pristatymas) iki 9 d. Balandžio 3 d. finalininkai savo darbus pristatys komisijos nariams ir žiniasklaidos atstovams iš įvairių šalių. 2017 m. Lexus Dizaino Apdovanojimų konkurso apdovanojimų ceremonijos kulminacija taps Didžiojo prizo laimėtojo paskelbimas, komisijai įvertinus keturis prototipus.
Daugiau informacijos ir nuotraukų galima rasti:
Lexus Dizaino Apdovanojimų konkurso interneto svetainė: https://www.lexus-int.com/lexus-design-award
Instagram: @lexusdesignaward
Oficialios nuorodos: #LexusDesignAward; #MilanDesignWeek;