concept cars

KONCEPCINIAI
AUTOMOBILIAI

Lexus koncepciniai automobiliai – tai žvilgsnis į mūsų ateities dizaino tendencijas.

main menu lexus brand

DIZAINO
NAUJOVĖS

Šiame skyriuje trumpai pristatomos kelios įspūdingiausios mūsų dizaino koncepcijos ir technologijos.

hybrid cars

HIBRIDINIAI
AUTOMOBILIAI

Esama įvairių hibridinių automobilių rūšių, tačiau jie visi turi vieną bendrą dalyką.

lexus service

LEXUS
PASLAUGOS

Artimiausios Lexus atstovybės ieškokite čia.

LFA PRISTATYMAS

LEXUS LFA YRA NUOSTABUS TECHNIKOS STEBUKLAS, PRISTATYTAS 2010 M. 41-OJOJE TOKIJO TARPTAUTINĖJE PARODOJE. ŠIS RANKŲ DARBO KŪRINYS NUSTATO NAUJUS ETALONUS IR PATEIKIA NAUJĄ XXI AMŽIAUS SUPERAUTOMOBILIO APIBRĖŽIMĄ.

intro lfa

Specialiai sukurtas galingas V10 variklis pagamintas iš lengvos anglies pluošto konstrukcijos ir pasižymi neįtikėtinai intuityviu valdymu. Tai įkvėpimo šaltinis kelyje. Tačiau trasoje jis pavirsta tikru riaumojančiu žvėrimi, užtikrindamas kvapą gniaužiantį pagreitėjimą (iki 100 km/h automobilis įsibėgėja vos per 3,7 sekundės) ir neišsenkamą galią (maksimalus greitis – 325 km/h).

Šių neįtikėtinų superautomobilių gamyba yra griežtai ribota – pasaulyje pasirodys tik 500 šių modelių. Tačiau tie, kurie neabejingi neįprastiems kūriniams, gali pasigėrėti įdėtu darbu gaminant žaibiškai greitą LFA modelį. Šis automobilių inžinerijos šedevras dabar yra atspirties taškas kuriant naujus „Lexus“ automobilius. Tai dešimties metų darbo, nepaliaujamai ieškant pačių tobuliausių sprendimų, vaisius, sukurtas talentingiausių Lexus inžinierių ir dizainerių.

Quote light

MANO NUOMONĖ APIE ŠĮ AUTOMOBILĮ NEPASIKEIS. IKI ŠIOL MANAU, JOG TAI GERIAUSIAS IŠ VISŲ, KOKIUS MAN TEKO VAIRUOTI.

Jeremy Clarkson , BBC „Top Gear“ laidos vedėjas, 2013 m. vasario mėn.

SUPERAUTOMOBILIO KILMĖ

SAVO KŪRYBINĮ PROCESĄ PRADĖJĘ NUO VISIŠKAI TUŠČIO LAPO, MES IŠSIKĖLĖME TIKSLĄ SUKURTI AUTOMOBILĮ, UŽTIKRINANTĮ YPATINGĄ VAIRAVIMO PATIRTĮ IR IŠSISKIRIANTĮ STULBINAMA IŠVAIZDA, ĮKŪNIJANČIA MŪSŲ DIZAINO SAMPRATĄ L-FINESSE. KIEKVIENAS IŠ DEŠIMTIES TŪKSTANČIŲ KOMPONENTŲ YRA UNIKALUS, YPATINGAS IR SPECIALIAI SURINKTAS ŠIAM AUTOMOBILIUI (DAUGELIU ATVEJŲ RANKOMIS).

Po dešimties metų intensyvaus darbo įgyvendinant svajones, ieškant naujovių, kuriant dizainą ir diegiant konstrukcinius sprendimus galiausiai buvo sukurtas galimybių ribas peržengiantis LFA modelis. Štai, pavyzdžiui, pažvelkime į jo glotnių formų aerodinamišką kėbulą. Ankstesni prototipai buvo pagaminti iš aliuminio, tačiau net šis lengvas metalas pasirodė per sunkus, kad būtų pasiektos nepriekaištingos techninės charakteristikos.

Todėl buvo nuspręsta jį pakeisti specialios formulės itin lengvu ir be galo tvirtu anglies pluošto plastiku (CFRP). Mes nepasikliovėme šios unikalios medžiagos šaltiniais ir sukūrėme savo naujoviškas anglies pluošto gamybos stakles, kad užtikrintume griežtą kokybės kontrolę.

IŠRADIMŲ ŠEDEVRAS

v10 power

V10 GALIA

LFA širdis – specialiai pagamintas ir rankomis surinktas 4,8 l V10 natūralaus įsiurbimo variklis. Išbandytas ir iki detalės ištobulintas garsiojoje Vokietijos Niurburgringo trasoje, jis per akimirksnį padidina apsukas – su šiuo varikliu nesuspėtų nė vienas įprastas analoginis tachometras. Nevaldoma galia neturi prasmės. Todėl stulbinamas V10 variklis yra komplektuojamas su it žaibas greita šešių pakopų automatine sekvencine transmisija.

art of noise

GARSO ESTETIKA

LFA vyriausiasis inžinierius Haruhiko Tanahashi siaubingą automobilio garsą vadina angelo riaumojimu. Toks kvapą gniaužiantis riaumojimas nėra atsitiktinis. Bendradarbiaudami su Yamaha muzikos instrumentų skyriumi, inžinieriai ištobulino LFA variklio gausmą iki absoliutaus garso aukščio, įsiurbimo kolektoriaus dangtyje pritaikydami unikalios formos virbus.

hot seat

SĖDĖTI PAČIAME ĮVYKIŲ CENTRE

Stulbinama žemai įrengta LFA vairuotojo kabina buvo surinkta rankiniu būdu, naudojant subtiliausias medžiagas. Prietaisų skydelyje dominuoja vienas matuoklis – dinamiškas tachometras. Šis tachometras, kuriame įdiegtas TFT ekranas, gali keisti savo išvaizdą, priklausomai nuo važiavimo režimo. LFA važiuojant sportiniu režimu, rodomi didesni ir ryškesni skaičiai, paviršius nepastebimai pasikeičia ir į skalės viršų iškyla raudonoji linija.

hand crafted

RANKŲ DARBAS

Kaip ir visi šedevrai, kiekvienas V10 variklis buvo rankomis surinktas ir parašu paženklintas atskiro inžinieriaus iš specialiai suburtos Lexus grupės, atsakingos už LFA. Ta pati lakios fantazijos automobilių kūrėjų grupė kantriai ir skrupulingai kūrė visus šiuos neprilygstamus superautomobilius. Siekdami tobulumo, jie sukūrė naujoviškas technologijas ir medžiagas, kurios sėkmingai taikomos ir kituose Lexus automobiliuose.

body sculpting

IŠPUOSELĖTOS KĖBULO FORMOS

LFA gamyboje panaudota unikali konstrukcinė medžiaga – anglies pluošto sustiprintas plastikas (CFRP) – lėmė šio automobilio estetinį pranašumą, padėjo sumažinti jo svorį ir suteikė jam daugiau tvirtumo. Šios medžiagos lengvumas ir tvirtumas įkvėpė talentingus Lexus dizainerius sukurti tokius kontūrus ir išlinkius, kokių neįmanoma išgauti dirbant su metaliniu kėbulu. Šiame modelyje Lexus L-Finesse dizaino samprata perteikiama visiškai naujai.

breaking the mould

STEREOTIPŲ LAUŽYMAS

Siekiant užtikrinti optimalų svorio balansą, LFA išgautas idealus svorio pasiskirstymo priekyje ir gale santykis – 48:52. Pagrindiniai komponentai įrengti kiek įmanoma žemiau, kad būtų pasiektas nepriekaištingai žemas svorio centras ir automobilis būtų prispaustas prie kelio paviršiaus. Šis stabilus ir tvirtai valdomas automobilis skriejant žaibišku greičiu gali įveikti sudėtingus Niurburgringo lenktynių trasos išlinkius.

lfa clip masterpiece orange
clarkson2

JAU SENIAI VAIRAVAU TOKĮ NEPAPRASTAI INTELIGENTIŠKĄ, NUOSTABŲ, TOKĮ SKRUPULINGAI APGALVOTĄ IR TOBULĄ AUTOMOBILĮ.

Jeremy Clarkson , BBC „Top Gear“ laidos vedėjas, 2013 m. vasario mėn.

Siekdami užtikrinti sklandų Lexus svetainės veikimą, kartu su savo kai kuriais partneriais šioje svetainėje naudojame slapukus. Jei nekeisite slapukų nustatymų savo naršyklėje, mes suprasime, kad Jūs sutinkate su visų slapukų naudojimu Lexus svetainėje.

SKAITYTI DAUGIAU