concept cars

KONCEPCINIAI
AUTOMOBILIAI

Lexus koncepciniai automobiliai – tai žvilgsnis į mūsų ateities dizaino tendencijas.

main menu lexus brand

DIZAINO
NAUJOVĖS

Šiame skyriuje trumpai pristatomos kelios įspūdingiausios mūsų dizaino koncepcijos ir technologijos.

hybrid cars

HIBRIDINIAI
AUTOMOBILIAI

Esama įvairių hibridinių automobilių rūšių, tačiau jie visi turi vieną bendrą dalyką.

lexus service

LEXUS
PASLAUGOS

Artimiausios Lexus atstovybės ieškokite čia.

MEISTRIŠKUMAS

CREATING AMAZING

MŪSŲ AUTOMOBILIŲ GAMYKLOS PASAULYJE GARSĖJA SAVO PAŽANGIOMIS TECHNOLOGIJOMIS, NOVATORIŠKAIS PROCESAIS IR AUKŠTOS KOKYBĖS GAMINIAIS. TAČIAU NE MAŽIAU GARSUS TAMPA IR MŪSŲ RANKŲ MEISTRIŠKUMAS – REIŠKINYS, GILIAI ĮSIŠAKNIJĘS JAPONŲ KULTŪROJE.

Viskas prasidėjo prieš keletą metų, kai mūsų Tahara gamykloje, kur kartu su kitais modeliais gaminamas LS flagmanas, pradėjo dirbti 10 Takumi, t. y. 10 vyriausiųjų meistrų.

Takumi – labai senas japoniškas žodis, kuris iš esmės gali būti verčiamas kaip meistras. Takumi yra labai gerbiami asmenys visoje automobilių pramonėje. Jų užduotis – asmeniškai vizualiai ir savo rankomis užtikrinti, jog nuo Tahara gamyklos konvejerio nuriedantys automobiliai atitiktų analogų neturinčius gamybos ir apdailos kokybės standartus

Jų meistriškumas turi ir daugiau privalumų: šių meistrų įgūdžiai buvo skaitmenizuoti ir paversti programomis, kurios įtrauktos į daugelį automatinių funkcijų. Toks sprendimas leido pakelti tikslumo standartus į naują lygmenį. Be to, tokia Takumi talentų transformacija tapo lengvai perduodama mechaniniu pavidalu kitoms gamykloms. Mūsų Kyushu gamykla, kur gaminami RX automobiliai, sėkmingai naudojasi šiuo sprendimu, kartu kurdama savo atskirą elitinę technikų grupę.

Visų dešimt Tahara gamykloje dirbančių Takumi kompetencija pasireiškia konkrečiose srityse. Toliau trumpai apžvelgiamos trys pagrindinės sritys.

PRIEŠ PADENGIANT GALUTINĮ SAVAIME ATSISTATANČIŲ DAŽŲ SLUOKSNĮ, KIEKVIENAS AUTOMOBILIS NUŠLIFUOJAMAS ŠLAPIUOJU BŪDU RANKOMIS. ŠI PROCEDŪRA UŽTIKRINA ITIN LYGIĄ IR GLOTNIĄ IT ŠILKAS APDAILĄ.

Naoaki Nunogaki

MŪSŲ DIZAINO SAMPRATOJE SVARBIAUSIOS DVI IDEALIAI SUDERINTOS SĄVOKOS – LEADING EDGE (PAŽANGUMAS) IR FINESSE (RAFINUOTUMAS), KURIOS NEATSIEJAMOS NUO VISŲ MŪSŲ AUTOMOBILIŲ.

Naoaki Nunogaki, Pasaulinio dizaino valdymo skyriaus grupės vadovas
design philosopy thumb 001

VARIKLIO SURINKIMAS

Už šią sritį atsakingas Takumi išrenka pavyzdinį variklį ir patikrina kiekvienos dalies būklę iki smulkiausios dalelytės, kad būtų užtikrintas tinkamas garso rezonansas, nustatytas kiekvienam modeliui. Jis taip pat asmeniškai užveda kiekvieną surinktą variklį ir stetoskopu išklauso, kaip jis dirba, kad nustatytų garso pakitimus.

DAŽYMAS

Vyriausiasis meistras, kurio specializacija yra dažymas, įskaitant paviršiaus šlifavimą rankomis drėgnuoju būdu iki veidrodinio spindesio, patikrina išorės apdailą įvairiomis unikaliomis apšvietimo sąlygomis. Jis naudoja specialų šviesos tunelį, kuriuo ištiria viso kėbulo dažytą paviršių, palygindamas su teoriniais komandos kompiuterinio modeliavimo (CAD) pavyzdžiais. Taip užtikrinamas tobulas rezultatas – tolygiai dažais padengtas paviršius be jokių nelygumų.

design philosopy thumb 002
design philosopy thumb 003

DINAMIKA

Gamykloje dirba ir už automobilio dinamiką atsakingas Takumi. Jo darbas iš tiesų pavydėtinas. Jis išbando ruošiamus gaminti ir jau pagamintus Lexus modelius, prototipus bei konkurentų automobilius, nuolat juos analizuodamas ir pateikdamas atsiliepimus bei idėjas, kaip ką patobulinti. Taip užtikrinamos optimalios važiavimo savybės, valdymas ir garsas.

Simon Humphries

LEXUS DIZAINO SAMPRATOS ESMĖ – BŪTI TECHNOLOGIŠKAI PAŽANGIEMS, TAČIAU ŽMOGIŠKIEMS, KURTI ĮSPŪDINGĄ DIZAINĄ IŠSAUGANT MENINĮ POLĖKĮ IR IŠLIEKANT NEPRETENZINGIEMS.

Simon Humphries, Pasaulinio dizaino valdymo skyriaus grupės vadovas

L-FINESSE

ORGANIŠKA NUOJAUTA, ĮŽVALGUS PAPRASTUMAS, INTRIGUOJANTI ELEGANCIJA

L-FINESSE KONCEPCIJĄ BŪTŲ GALIMA NUSAKYTI TAIP: RAFINUOTAI PRITAIKYTI PAŽANGIAUSI DIZAINO SPRENDIMAI IR TECHNOLOGIJOS. TAČIAU TAI APGAULINGAI PAPRASTAS APIBRĖŽIMAS. BE ABEJO, LEXUS DIZAINO SAMPRATA YRA KUR KAS SUDĖTINGESNĖ. PAGRINDINIS JĄ APIBŪDINANTIS ŽODIS YRA FINESSE (RAFINUOTUMAS). TAI BYLOJA APIE GILIĄ LEXUS PRABANGOS PAJAUTĄ. NORS ŠI SAMPRATA IŠSIRUTULIOJO IŠ GILIAI ĮSIŠAKNIJUSIŲ JAPONŲ SVETINGUMO IR ESTETIKOS PRINCIPŲ, TAI KARTU ITIN DINAMIŠKA IR BESIPLĖTOJANTI KONCEPCIJA.

seamless anticipation

ORGANIŠKA NUOJAUTA

Mes esame ištikimi Omotenashi – japonų svetingumo tradicijai. Taigi mes iš tiesų darome daugiau nei tiesiog tenkiname asmens poreikius ir troškimus. Mes juos organiškai nujaučiame. Kitaip tariant, viskas, ko reikia, ir kai reikia, yra čia pat – nesvarbu, ar tai būtų sklandžiai perduodama reikiama galia, ar atskirai valdoma salono apšvietimo seka. Bet kokia Lexus patirtis sutelkta į klientą. Tai ramybė, visiška kontrolė ir malonumo jausmas kiekvienu momentu.

incisive simplicity

ĮŽVALGUS PAPRASTUMAS

Lexus nuolat plečia automobilių technologijų ir dizaino galimybes. Tačiau tai tikras kūrybinis iššūkis, nes, mūsų požiūriu, visa, ką kuriame, turi būti intuityviai malonu naudoti ir matyti, nepaisant jokių už to slypinčių sudėtingų sprendimų. Štai kodėl mes siekiame supaprastinti formą ir turinį iki grynumo. Iš to randasi įžvalgus paprastumas – grynas malonumas savaime.

intriguing elegance

INTRIGUOJANTI ELEGANCIJA

Visi Lexus automobiliai traukia akį ir atkreipia dėmesį. Tačiau jie geba ne tik sužavėti, bet ir ilgam prikaustyti – juo ilgiau į juos žiūri, juo labiau traukia. Iš tiesų Lexus kūrėjai kalba apie vizualią kelionę. Elegantiško kėbulo platybėse išryškėja intriguojančios detalės ir dinamiška tempo kaita. Atvira drąsi išraiška susilieja su dėmesį prikaustančia šaltakraujiška ramybe. Tai judesys ir ramybė vienu metu. Tai intriguojanti elegancija.

Siekdami užtikrinti sklandų Lexus svetainės veikimą, kartu su savo kai kuriais partneriais šioje svetainėje naudojame slapukus. Jei nekeisite slapukų nustatymų savo naršyklėje, mes suprasime, kad Jūs sutinkate su visų slapukų naudojimu Lexus svetainėje.

SKAITYTI DAUGIAU